Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Lídri členských štátov NATO na samite vo Vilniuse neprizvú Ukrajinu do svojich radov

 Webnoviny  19. jún 2023  93  
Lídri členských štátov NATO na samite vo Vilniuse neprizvú Ukrajinu do svojich radov

19.6.2023 (SITA.sk) - Lídri členských štátov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) na júlovom samite vo Vilniuse neprizvú Ukrajinu, aby sa pridala do aliancie. Po stretnutí s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom v Berlíne to povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Na samite vo Vilniuse a v rámci príprav na samit nebudeme diskutovať o tom, aby sme predložili formálne pozvanie,“ povedal podľa spravodajského portálu Sky News Stoltenberg. Zároveň dodal, že s lídrami však budú hovoriť o tom, ako Ukrajinu k NATO priblížiť.

Stoltenberg v Berlíne tiež varoval pred prijatím zmrazeného konfliktu výmenou za koniec vojny na Ukrajine. „Všetci chceme, aby sa táto vojna skončila, ale spravodlivý mier nemôže znamenať zmrazenie konfliktu a prijatie dohody diktovanej Ruskom,“ prízvukoval.

Viac k témam: členstvo v NATO, Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Summit NATO, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk - Lídri členských štátov NATO na samite vo Vilniuse neprizvú Ukrajinu do svojich radov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.