Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Prezidenta Zelenského by po vyhratí vojny vymenila menej ako štvrtina Ukrajincov, sú však za iné zmeny

 Webnoviny  19. jún 2023  85  
Prezidenta Zelenského by po vyhratí vojny vymenila menej ako štvrtina Ukrajincov, sú však za iné zmeny

19.6.2023 (SITA.sk) - Po víťazstve Ukrajiny vo vojne, ktorú voči nej vedie Rusko, by prezidenta vymenilo len 23 percent Ukrajincov. Vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS), o ktorom informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAž 73 percent respondentov by po víťazstve chcelo na nejakej úrovni zmeny v ústrednej vláde. Za zmeny v parlamente sa vyjadrilo 69 percent opýtaných a vládny kabinet by vymenilo 47 percent respondentov.


KIIS vykonal prieskum od 26. mája do 5. júna na vzorke 1 029 respondentov zo všetkých ukrajinských regiónov okrem ľudí bývajúcich na územiach, ktoré Rusko okupovalo už pred otvorenou inváziou.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Prezidenta Zelenského by po vyhratí vojny vymenila menej ako štvrtina Ukrajincov, sú však za iné zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.