Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Leyenová označila prijatie Ukrajiny do EÚ za morálnu povinnosť a Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane

 Webnoviny   2. jún 2022  59
Leyenová označila prijatie Ukrajiny do EÚ za morálnu povinnosť a Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Umožniť Ukrajine vstúpiť do Európskej únie (EÚ) je nielen strategickým záujmom, ale aj „morálnou povinnosťou“ európskeho bloku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Počas štvrtkového príhovoru na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec v Bratislave to povedala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Ukrajina potrebuje aj ďalšie zbrane


Tá vystúpila po tom, ako sa účastníkom prostredníctvom videa prihovoril ukrajinský prezident. Volodymyr Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane pre ukrajinské ozbrojené sily, aby dokázali poraziť útočiace ruské vojsko, vyzval na ďalšie sankcie voči Moskve a opätovne požiadal o to, aby sa jeho krajina mohla stať „plnohodnotným členom zjednotenej Európy“.

Historická zodpovednosť krajín EÚ


Von der Leyenová upozornila, že Ukrajina musí splniť všetky potrebné štandardy a podmienky, aby sa mohla stať členom EÚ, no zároveň vyzvala členské krajiny, aby jej pomohli dosiahnuť tento cieľ.

„Podpora Ukrajiny na jej ceste do Európskej únie nie je bremeno, je to naša historická zodpovednosť,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Leyenová označila prijatie Ukrajiny do EÚ za morálnu povinnosť a Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.