Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi momentálne okupujú 20 percent Ukrajiny, vyhlásil Zelenskyj a Donbas označil za úplne zdevastovaný (video)

 Webnoviny   2. jún 2022  43
Rusi momentálne okupujú 20 percent Ukrajiny, vyhlásil Zelenskyj a Donbas označil za úplne zdevastovaný (video)

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Pod kontrolou Ruska sa momentálne nachádza pätina ukrajinského územia, pričom Donbas na východe Ukrajiny je „takmer úplne zničený“.

Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtkovom prejave k luxemburským zákonodarcom to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„K dnešnému dňu je asi 20 % nášho územia pod kontrolou okupantov, takmer 125-tisíc kilometrov štvorcových. To je oveľa väčšie ako rozloha všetkých krajín Beneluxu dohromady,“ povedal Zelenskyj.

Taktiež poznamenal, že pozdĺž frontovej línie, ktorá sa tiahne „viac ako tisíc kilometrov“ od Charkovskej oblasti až po Mykolajiv na juhu Ukrajiny, pokračujú ťažké boje. V súvislosti s Donbasom podotkol, že „kedysi jedno z najmocnejších priemyselných centier v Európe“ je dnes „jednoducho zdevastované“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj vyhlásil, že od začiatku vojny bolo zabitých viac ako 30-tisíc ruských vojakov. Zdôraznil, že je to viac ako počet sovietskych obetí počas 10-ročnej invázie v Afganistane i straty na ruskej strane počas oboch vojen v Čečensku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi momentálne okupujú 20 percent Ukrajiny, vyhlásil Zelenskyj a Donbas označil za úplne zdevastovaný (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.