Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

USA chcú prijať ďalšie sankcie proti významným Rusom, chýbať by tam nemali ani Putinovi spolupracovníci

 Webnoviny   2. jún 2022  78
USA chcú prijať ďalšie sankcie proti významným Rusom, chýbať by tam nemali ani Putinovi spolupracovníci

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo financií ohlásilo ďalší balík sankcií proti ruským jednotlivcom. Ako referuje spravodajský web BBC, opatrenia sa zameriavajú na sprostredkovateľskú činnosť súvisiacu s jachtami napojenými na Kremeľ a niekoľko významných ruských vládnych predstaviteľov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Na zozname je aj Putinov blízky spolupracovník a finančný manažér Sergej Roldugin, ktorý spravuje offshorový majetok ruského prezidenta v zahraničí. V menoslove nechýba ani hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová či jeden z najbohatších Rusov Alexej Mordašov.

„Ruské elity, vrátane prezidenta Putina, sa spoliehajú na zložité podporné siete, aby skryli, presunuli a udržali svoje bohatstvo a luxusné aktíva,“ povedal námestník ministra financií pre terorizmus a finančné spravodajstvo Brian Nelson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - USA chcú prijať ďalšie sankcie proti významným Rusom, chýbať by tam nemali ani Putinovi spolupracovníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.