Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

 Webnoviny   1. september 2022  41
Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

1.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo štvrtok varoval Moldavsko, že akékoľvek kroky, ktoré by boli ohrozením ruských mierových síl v separatistickom regióne Podnestersko, by Moskva považovala za útok na Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyjadril sa takto v prejave na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov. Rusko má svoje mierové sily v Podnestersku odvtedy, ako sa v roku 1992 skončila trojmesačná vojna, v ktorej Moldavsko stratilo kontrolu nad regiónom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V apríli sa napätie v Moldavsku zvýšilo po sérii explózii v Podnestersku. „Každý by mal chápať, že akékoľvek činy, ktoré zvýšia hrozbu pre bezpečnosť našich vojakov budú považované v súlade s medzinárodným právom za útok na Ruskú federáciu," povedal Lavrov.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.