Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci by mohli naspäť získať Cherson bez veľkého boja, tvrdí Clarke

 Webnoviny   1. september 2022  56
Ukrajinci by mohli naspäť získať Cherson bez veľkého boja, tvrdí Clarke

1.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily by mohli opäť získať mesto Cherson na juhu krajiny jednoducho vytvorením hrozby, že obkľúčia 20-tisíc ruských vojakov, ktorí sú v regióne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pre televíziu Sky News to povedal bývalý generálny riaditeľ britského Spojeného kráľovského vojenského inštitútu (RUSI) profesor Michael Clarke. Ukrajinská protiofenzíva napreduje „dosť rýchlo" a je to „veľká ofenzíva" od oblasti juhozápadne od Chersonu po dedinu Velyka Kostromka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Predpokladám, že v skutočnosti chcú obkľúčiť zhruba 20-tisíc ruských vojakov, ktorí sú západne od rieky Dnipro," povedal vojenský analytik profesor Clarke. „Ak dokážu vytvoriť hrozbu obkľúčenia, potom sa Rusi budú musieť stiahnuť," dodal.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci by mohli naspäť získať Cherson bez veľkého boja, tvrdí Clarke © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.