Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov

 Webnoviny   2. september 2022  43
Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov

2.9.2022 (Webnoviny.sk) - Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov je presvedčený, že Rusko musí prísť o svoje kolónie, ktorých sa zmocnilo v 19. a 20. storočí. Tie sa už podľa neho začínajú „rozhýbavať". Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Musíme pochopiť, že Rusko je jednou z mála krajín, ktoré majú kolónie v 21. storočí. Pretože tieto kolónie, ktoré kedysi zajali, vzali ľuďom jazyk, tradície, zobrali im kultúru, kolonizovali ich... Existuje obrovské množstvo kolónií Ruskej federácie. Treba ich oslobodiť, aby sa tieto národy stali slobodnými. A potom bude situácia úplne iná. Potom uvidíme, koľko vlastne tvorí Rusko," povedal Danilov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ten podotkol, že Čečenská republika Ičkéria ani Tatársko určite nie sú Rusko. „Máme vedecky dokázané, že tieto územia nemajú nič spoločné s Ruskom. A ani nechcú mať... Pomaly sa už začínajú rozhýbavať. Nech však každý premýšľa o svojom domove, my na nich myslieť nebudeme. Našou úlohou je postarať sa o to, aby raz a navždy zmizla túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio. To je naša misia," dodal Danilov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.