Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc

 Webnoviny  29. jún 2022  31
Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc

29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz vyhlásil, že členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a ďalšie štáty budú pokračovať v podpore schopnosti Ukrajiny brániť sa pred Ruskom „tak dlho, ako to bude nutné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na začiatku samitu NATO v Madride kancelár v stredu povedal, že vojenská aliancia a „mnohé, mnohé ďalšie štáty“ sa zhodli, že Rusko porušilo územnú celistvosť a suverenitu Ukrajiny, keď ju 24. februára napadlo.

„Preto je správne, že krajiny, ktoré sa tu zišli, a mnohí ďalší prispievajú finančnými prostriedkami, humanitárnou pomocou, ale tiež poskytujú zbrane, ktoré Ukrajina naliehavo potrebuje, aby sa bránila," konštatoval Scholz. „Budeme v tom pokračovať tak dlho a tak intenzívne, ako to bude nutné, aby sa Ukrajina dokázala brániť,“ dodal nemecký kancelár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.