Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou

 Webnoviny  29. jún 2022  32
Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou

29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko sa za desaťročie stalo zo strategického partnera Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) jej kľúčovou hrozbou. V stredu na to poukázal španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorého krajina v týchto dňoch hostí samit NATO. Informuje o tom televízia CNN.

„Ak sa pozrieme späť na rok 2010, strategickú koncepciu posledného desaťročia schválili v Lisabone. Nazývala Rusko strategickým partnerom. Teraz, naopak, bude strategická koncepcia z Madridu nazývať Rusko hlavnou hrozbou pre spojencov,“ uviedol pred otváracím stretnutím samitu predseda španielskej vlády pre rádio SER.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGenerálny tajomník NATO pri príchode na samit spomenul, že v roku 2010 sa na stretnutí v Lisabone zúčastnilo aj Rusko, no tentoraz to tak nebude.

Šéf aliancie si myslí, že lídri jej členských štátov budú v Madride súhlasiť, že „Rusko predstavuje priamu hrozbu pre našu bezpečnosť a to sa bude odzrkadľovať“ na novej strategickej koncepcii. „Strategická koncepcia bude odrážať aj novú realitu,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.