Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

USA posilnia svoju vojenskú prítomnosť v Európe a Biden prisľúbil, že NATO bude pripravené odolať všetkým hrozbám z Ruska

 Webnoviny  29. jún 2022  38
USA posilnia svoju vojenskú prítomnosť v Európe a Biden prisľúbil, že NATO bude pripravené odolať všetkým hrozbám z Ruska

29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty americké podľa prezidenta Joea Bidena posilňujú svoju vojenskú prítomnosť v Európe na základe hrozieb zo strany Ruska. Šéf Bieleho domu potvrdil, že USA zvýšia počet torpédoborcov v Španielsku zo štyroch na šesť, do Spojeného kráľovstva pošlú ďalšie dve letky stíhačiek F-35 a v Poľsku zriadia veliteľstvo zložky pozemných ozbrojených síl 5th Army.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko tiež uviedol, v Rumunsku nasadia ďalšiu rotujúcu brigádu, ktorá rozmiestni ďalšiu protivzdušnú obranu, ako aj ďalšie kapacity v Nemecku a Taliansku. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Biden sa tiež zaviazal k tomu, že zabezpečí, aby bolo NATO pripravené čeliť hrozbám zo všetkých smerov naprieč všetkými oblasťami - pozemnými, vzdušnými a námornými.

Putin rozbil mier v Európe,“ povedal americký prezident s tým, že aliancia zintenzívňuje svoje úsilie. „Dokazujeme, že NATO je teraz potrebné viac, ako kedykoľvek predtým,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - USA posilnia svoju vojenskú prítomnosť v Európe a Biden prisľúbil, že NATO bude pripravené odolať všetkým hrozbám z Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.