Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video)

 Webnoviny   8. október 2022  34
Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video)

8.10.2022 (Webnoviny.sk) - Na moste spájajúcom pevninské Rusko s okupovaným ukrajinským polostrovom Krym nastal požiar. Informovali o tom ruské štátom podporované médiá.

Agentúry RIA Novosti a Tass citovali miestneho ruského predstaviteľa Olega Kriučkova, ktorý uviedol, že požiar vypukol v objekte, ktorý bol považovaný za nádrž na skladovanie paliva. Dopravu na moste zastavili. Na sociálnych sieťach sa objavili i zábery požiaru, no ich pravosť nebolo možné okamžite overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pevninské Rusko spája s Krymom dvojica cestných a železničných mostov. Tie Rusko postavilo po tom, čo v roku 2014 v rozpore s medzinárodným právom obsadilo a anektovalo Krym.

Požiar nastal niekoľko hodín po tom, čo v sobotu skoro ráno otriasla Charkovom na východe Ukrajiny séria výbuchov. Starosta mesta Ihor Terechov na Telegrame uviedol, že ranné explózie boli výsledkom raketových útokov na centrum Charkiva.Viac k témam: Požiar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.