Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Tropická búrka Julia postupne naberá na sile, môže zasiahnuť kolumbijské ostrovy a Nikaraguu

 Webnoviny   8. október 2022  76
Tropická búrka Julia postupne naberá na sile, môže zasiahnuť kolumbijské ostrovy a Nikaraguu

8.10.2022 (Webnoviny.sk) - V južnom Karibiku sa sformovala tropická búrka Julia, ktorá postupne naberá na sile. Úrady sa pripravujú na možný hurikán, ktorý by mohol zasiahnuť kolumbijské ostrovy a Nikaraguu.

Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) informovalo, že Julia mala v piatok večer vietor s maximálnou rýchlosťou 75 kilometrov za hodinu. Búrka sa v tom čase nachádzala asi 575 kilometrov východne od kolumbijského ostrova Providencia a pohybovala sa na západ rýchlosťou 28 kilometrov za hodinu. Očakáva sa, že búrka zasiahne kolumbijské ostrovy San Andrés a Providencia, pričom v nedeľu ráno by sa mohla priblížiť k pobrežiu Nikaraguy.

Viac k témam: tropická búrka Julia
Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka Julia postupne naberá na sile, môže zasiahnuť kolumbijské ostrovy a Nikaraguu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.