Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Oslobodené mesto Lyman skrývalo dve pohrebiská, v jednom sa našiel masový hrob

 Webnoviny   8. október 2022  41
Oslobodené mesto Lyman skrývalo dve pohrebiská, v jednom sa našiel masový hrob

8.10.2022 (Webnoviny.sk) - V nedávno oslobodenom meste Lyman v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny našli dve pohrebiská, pričom v jednom z týchto miest sa nachádzal i masový hrob. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na šéfa regionálnej vojenskej správy v spomenutej oblasti Pavla Kyrylenka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinská armáda pred niekoľkými dňami oslobodila Lyman, ktorý bol mesiace pod kontrolou ruských okupantov. Na prvom z čerstvo nájdených pohrebísk bolo podľa Kyrylenka asi 200 samostatných hrobov, v ktorých boli pochovaní civilisti. Na druhom mieste našli masový hrob, v ktorom podľa neho „môže byť vojaci aj civilisti“.

„Presné číslo ešte nie je stanovené. Muži zákona tieto miesta vyšetrujú a čoskoro začnú s procesom exhumácie,“ dodal Kyrylenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Oslobodené mesto Lyman skrývalo dve pohrebiská, v jednom sa našiel masový hrob © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.