Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Kanada pošle Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc, Kyjev dostane pol miliardy dolárov 

 Webnoviny  11. júl 2024  64  
Kanada pošle Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc, Kyjev dostane pol miliardy dolárov 

11.7.2024 (SITA.sk) - Kanada poskytne Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci v hodnote 500 miliónov kanadských dolárov. Oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau počas stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským vo Washingtone. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na kanceláriu ukrajinského prezidenta.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTrudeau zároveň uviedol, že Kanada je pripravená poskytnúť potrebnú lekársku pomoc tým, ktorí utrpeli zranenia pri pondelkovom ruskom útoku na ukrajinskú národnú špecializovanú detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)Viac k témam: Kanadský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Kanada pošle Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc, Kyjev dostane pol miliardy dolárov  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.