Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi popravili odzbrojených ukrajinských zajatcov. Na videu je vidieť, že zložili zbrane a nekládli odpor

 Webnoviny  11. júl 2024  78  
Rusi popravili odzbrojených ukrajinských zajatcov. Na videu je vidieť, že zložili zbrane a nekládli odpor

11.7.2024 (SITA.sk) - Generálna prokuratúra Ukrajiny bude vyšetrovať ďalší vojnový zločin Rusov, konkrétne zastrelenie dvoch ukrajinských vojakov na fronte pri meste Zaporožžia. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho prokurátora Andrija Kostina na platforme X, zločin bol spáchaný v júni pri dedine Robotyne v Zaporožžskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVideo bolo zverejnené na sociálnych sieťach v stredu 10. júla. „Teroristický štát Rusko neustále preukazuje absolútnu ignoranciu zákona a základných ľudských mravov. Ďalším dôkazom toho je video vraždy dvoch zajatých ukrajinských vojakov ruskými jednotkami. Na videu je jasne vidieť, že obrancovia Ukrajiny zložili zbrane a nijako nekládli odpor. Okupanti cynicky strieľali do odzbrojených ľudí,“ vyhlásil Kostin.

Podľa generálneho prokurátora to nie je náhoda. „Toto je zámerná politika zločineckého režimu Kremľa zničiť všetko ukrajinské. Nájdeme a potrestáme všetkých zainteresovaných - tých, ktorí dali tento príkaz, aj priamych vykonávateľov tohto brutálneho zločinu.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Od konca novembra minulého roka ukrajinskí prokurátori zaznamenali zvýšený počet popráv ukrajinských vojnových zajatcov ruskými silami.

Viac k témam: Generálna prokuratúra Ukrajiny, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine, Vojnový zločin, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi popravili odzbrojených ukrajinských zajatcov. Na videu je vidieť, že zložili zbrane a nekládli odpor © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.