Štvrtok, 7. december 2023
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Kanada poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc vo výške 650 miliónov dolárov, aj výcvik pilotov na stíhačkách F-16

 Webnoviny  23. september 2023  95  
Kanada poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc vo výške 650 miliónov dolárov, aj výcvik pilotov na stíhačkách F-16

23.9.2023 (SITA.sk) - Kanada poskytne Ukrajine ďalšiu pomoc vrátane 650 miliónov kanadských dolárov na 50 obrnených vozidiel a výcvik pilotov na stíhačkách F-16, a to nad rámec svojich existujúcich záväzkov v oblasti vojenskej pomoci v priebehu nasledujúcich troch rokov.

Dodatočné financovanie


Ako referuje web Kyiv Independent, kanadský premiér Justin Trudeau povedal tamojšiemu parlamentu o dodatočnom financovaní za prítomnosti ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský líder už počas návštevy Washingtonu zabezpečil pre svoju krajinu ďalší veľký balík vojenskej pomoci od Spojených štátov. Kanada o deň neskôr napodobnila USA. Zelenskyj v kanadskom parlamente poďakoval Trudeauovi a kanadskej vláde, pričom si od zákonodarcov vyslúžil potlesk v stoji.

„Kanadská podpora Ukrajiny so zbraňami a vybavením nám umožnila zachrániť tisíce životov. Kanadský postoj v súvislosti so sankciami voči Rusku povzbudil ostatných vo svete,“ vyhlásil Zelenskyj.

Rusko pácha genocídu na ukrajinskom ľude


Počas vystúpenia v parlamente povedal, že Rusko pácha genocídu na ukrajinskom ľude. „Keď vyzývame svet, aby nám pomohol, nejde len o obyčajný konflikt, ide o záchranu životov miliónov ľudí,“ povedal Zelenskyj a pripomenul ľudské straty a skazu v Mariupoli, Bachmute, Volnovache a ďalších ukrajinských mestách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kanadský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kanada poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc vo výške 650 miliónov dolárov, aj výcvik pilotov na stíhačkách F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.