Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Kanada ohlásila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine, vrátanie munície

 Webnoviny  26. máj 2023  156  
Kanada ohlásila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine, vrátanie munície

26.5.2023 (SITA.sk) - Kanadská vláda ohlásila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine, vrátane munície, a rozšírenie výcvikového programu ukrajinských vojakov.

Ruské útoky zo vzduchu


Kanadská ministerka obrany Anita Anandová oznámila poskytnutie 43 rakiet vzduch-vzduch AIM-9 a poznamenala, že to pomôže Ukrajine brániť sa pred vzdušnými útokmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ministerka zároveň potvrdila, že dodávka ručných zbraní a munície sľúbená v apríli už bola čiastočne prepravená a zvyšok na Ukrajinu príde onedlho. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Vycvičené stovky vojakov


Anandová ďalej oznámila, že Kanada pošle ďalších piatich zdravotníckych inštruktorov do Poľska, kde sa pripoja k siedmim inštruktorom, ktorí tam už ukrajinských vojakov cvičia.

Od vypuknutia otvorenej ruskej vojny proti Ukrajine Kanada vycvičila už viac ako 2 400 ukrajinských vojakov.

Od začiatku roku 2022 Kanada poskytla Ukrajine pomoc v hodnote viac ako 8 miliárd amerických dolárov. Súčasťou tejto celkovej pomoci bola vojenská pomoc v sume viac ako jedna miliarda dolárov.

(1 EUR = 1,0735 USD)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kanada ohlásila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine, vrátanie munície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.