Utorok, 16. júl 2024
Polojasno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Mužovi obvinenému zo založenia požiaru v Českom Švýcarsku hrozí 15 rokov väzenia, čelí aj inému trestnému činu

 Webnoviny  26. máj 2023  178  
Mužovi obvinenému zo založenia požiaru v Českom Švýcarsku hrozí 15 rokov väzenia, čelí aj inému trestnému činu

26.5.2023 (SITA.sk) - Vlaňajší lesný požiar v národnom parku České Švajčiarsko má podľa polície na svedomí 36-ročný muž, ktorý navyše podľa vyšetrovateľov tento rok v apríli založil požiar na Děčínsku a ďalšie.

Bývalý strážca parku


Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého muža obvinili z dvoch trestných činov a hrozí mu až 15 rokov väzenia. Obvinený je údajne bývalý dobrovoľný strážca parku.

„Krajskí policajti v spolupráci s rumburskými kriminalistami objasnili na základe poznatkov kolegov z Rumburku prípad historicky najrozsiahlejšieho požiaru na území Českej republiky,“ oznámil krajský policajný hovorca Kamil Marek.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie)

Po niekoľkomesačnej intenzívnej práci podľa neho „policajti obvinili a zadržali 36-ročného muža, ktorý podľa ich zistení mohol vlani založiť požiar v Českom Švajčiarsku a spôsobiť tým škodu veľkého rozsahu“.

Polícií sa priznal sám


Podľa iDNES.cz pritom ide o muža, ktorý sa policajtom pred niekoľkými týždňami k založeniu požiaru sám priznal. Jiří L., ktorý bol v minulosti dobrovoľným strážcom parku, nastúpil po tom, ako sa počas vypočúvania priznal, do psychiatrickej liečebne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Keď ho z nej prepustili, polícia ho zadržala a súd ho následne poslal do väzby. Stíhaný je pre spáchanie trestných činov všeobecného ohrozenia a poškodenia cudzej veci.

Požiar pri Hřensku v blízkosti česko-nemeckých hraníc vypukol vlani v noci na 24. júla a rozšíril sa na viac ako tisíc hektárov. Na jeho likvidácii sa podieľalo šesťtisíc hasičov a uhasiť sa ho podarilo po 20 dňoch.

Viac k témam: Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: SITA.sk - Mužovi obvinenému zo založenia požiaru v Českom Švýcarsku hrozí 15 rokov väzenia, čelí aj inému trestnému činu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.