Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Je vstup Ukrajiny do NATO nekorupčný? Pýta sa Biden

 Webnoviny  17. jún 2023  93  
Je vstup Ukrajiny do NATO nekorupčný? Pýta sa Biden

17.6.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden by nezmiernil podmienky pre vstup Ukrajiny do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Novinárom pred odchodom do Philadelphie, kde bude mať prvé oficiálne podujatie k prezidentskej kampani, povedal, že Ukrajina „musí spĺňať rovnaké normy“. „Takže to nebudem uľahčovať,“ vyhlásil. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Myslím, že urobili všetko, čo sa týkalo demonštrácie schopnosti vojenskej koordinácie, ale je tu celý problém, je ich systém bezpečný? Je to nekorupčné? Spĺňa všetky normy, ktoré spĺňa každý, každý iný národ v NATO? Myslím, že bude. Myslím, že môže. Ale nie je to automatické,“ skonštatoval Biden.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa už skôr vyjadril, že chápe, že jeho krajina sa nemôže stať členom NATO, kým je stále vo vojne.

Šéf Bieleho domu tiež komentoval tvrdenia ruského vodcu Vladimira Putina o príchode prvých taktických jadrových zbraní do Bieloruska. Podľa neho je to „celkom nezodpovedné“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Je vstup Ukrajiny do NATO nekorupčný? Pýta sa Biden © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.