Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Nálet v Sudáne zabil najmenej 17 ľudí a päť detí, útok je jeden z najsmrteľnejších

 Webnoviny  17. jún 2023  90  
Nálet v Sudáne zabil najmenej 17 ľudí a päť detí, útok je jeden z najsmrteľnejších

17.6.2023 (SITA.sk) - Nálet v sudánskom hlavnom meste Chartúm zabil najmenej 17 ľudí, z toho päť detí. Útok je jeden z najsmrteľnejších v mestských oblastiach počas bojov v Sudáne medzi armádou a konkurenčnou polovojenskou skupinou Jednotky rýchlej podpory (RSF), ktoré vypukli v apríli.

Sudánske ministerstvo zdravotníctva informovalo, že útok zasiahol štvrť Jormúk v južnom Chartúme, kde sa v ostatných týždňoch sústredili boje. V oblasti je vojenské zariadenie kontrolované armádou. Zničených je podľa ministerstva najmenej 25 domov.

Ministerstvo uviedlo, že medzi mŕtvymi je neznámy počet žien a starších ľudí. Niektorých ľudí hospitalizovali. Podľa miestnej skupiny, ktorá si hovorí Pohotovosť a pomáha pri organizovaní humanitárnej pomoci v oblasti, úder zranil najmenej 11 ľudí.

Zatiaľ ani jedna strana v konflikte nekomentovala nálet. Tiež nie je jasné, či to bol útok bojovými lietadlami alebo dronom. Armáda opakovane útočí na RSF lietadlami a RSF zase voči nej používajú drony a protilietadlové zbrane.

Viac k témam: Nálet, Tragédia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nálet v Sudáne zabil najmenej 17 ľudí a päť detí, útok je jeden z najsmrteľnejších © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.