Nedeľa, 27. apríl 2025
Mimoriadne správy
Francúzsky minister obrany sa prvýkrát od októbra 2022 zhováral so Šojguom, odsúdil pritom ruskú vojnu na Ukrajine
Webnoviny 3. apríl 2024 252 0

3.4.2024 (SITA.sk) - Francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu sa v stredu zhováral s jeho ruským náprotivkom Sergejom Šojguom.
Ako informuje spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na vyhlásenie jeho kancelárie, Lecornu počas stretnutia zopakoval, že Francúzsko odsudzuje ruskú útočnú vojnu na Ukrajine.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Zároveň vyjadril solidaritu s obeťami marcového teroristického útoku pri Moskve, ktorý si vyžiadal viac ako 140 mŕtvych.
Hovorca francúzskeho ministerstva obrany uviedol, že to bol prvý hovor medzi šéfmi rezortov obrany Francúzska a Ruska od októbra 2022.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Francúzsky minister obrany sa prvýkrát od októbra 2022 zhováral so Šojguom, odsúdil pritom ruskú vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.