Sobota, 15. jún 2024
Prevažne slnečno  20,3 °C
Mimoriadne správy

Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou

 Webnoviny   3. apríl 2024  137  
Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou

3.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda nespozorovala vytváranie žiadnych ruských úderných skupín pre opakované útoky proti Ukrajine.

Šírením dezinformácií o „ofenzíve na Charkiv" sa Rusi snažia na Ukrajine zasiať paniku, uviedol predstaviteľ ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská Pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jusov poznamenal, že okrem psychologickej operácie o „Putinových úmysloch zmocniť sa Charkiva" využívajú Rusi aj iné témy na destabilizáciu vnútornej situácie na Ukrajine. Dodal, že ukrajinské vojenské vedenie pripravuje rôzne plány na to, ako Rusom čeliť.

Nezávislý ruský portál Meduza, ktorého redakcia sídli v Lotyšsku, s odvolaním sa na zdroje blízke Kremľu uviedol, že ruská „politická elita" nevylučuje možnú snahu Ruska a jeho vodcu Vladimira Putina o dobytie Charkiva.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.