Sobota, 22. jún 2024
Prevažne slnečno  21 °C
Mimoriadne správy

Fínsky šiestak počas vypočúvania políciou povedal, že v škole strieľal, lebo ho šikanovali

 Webnoviny   3. apríl 2024  133  
Fínsky šiestak počas vypočúvania políciou povedal, že v škole strieľal, lebo ho šikanovali

3.4.2024 (SITA.sk) - Dvanásťročný žiak vo Fínsku strieľal v škole preto, lebo ho šikanovali. Uviedla to polícia kraja Itä-Uusimaa s tým, že šiestak to povedal počas vypočúvania a túto informáciu potvrdilo aj predbežné vyšetrovanie.

Streľba sa odohrala v utorok v škole v meste Vantaa neďaleko Helsínk, ktorú podozrivý začal navštevovať tento rok. Chlapec postrelil troch spolužiakov, pričom jeden z nich zomrel. Podozrivého zatkli za menej ako hodinu v oblasti hlavného mesta.

Strelec použil zbraň „podobnú revolveru“. Na pištoľ mal licenciu príbuzný podozrivého, ktorého bezprostredne neidentifikovali.

Minimálny vek trestnej zodpovednosti vo Fínsku je 15 rokov, čo znamená, že podozrivý nemôže byť formálne zatknutý. Podozrivú osobu mladšiu ako 15 rokov môže polícia vypočuť a následne odovzdať orgánom sociálnoprávnej ochrany detí.

Vo Fínsku bol pre streľbu v stredu štátny smútok.

Viac k témam: Šikana, Streľba v škole
Zdroj: SITA.sk - Fínsky šiestak počas vypočúvania políciou povedal, že v škole strieľal, lebo ho šikanovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.