Pondelok, 26. september 2022
Malá oblačnosť  9,3 °C
Mimoriadne správy

Fínsko od septembra výrazne zníži počet víz pre Rusov, letisko v Helsinkách im slúžilo ako brána do Európy

 Webnoviny  16. august 2022  40
Fínsko od septembra výrazne zníži počet víz pre Rusov, letisko v Helsinkách im slúžilo ako brána do Európy

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsko od 1. septembra značne zníži počet víz vydávaných pre Rusov. Od budúceho mesiaca v dôsledku vojny Ruska na Ukrajine bude Fínsko vydávať len 10 percent zo súčasného počtu víz. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Fínsky minister zahraničia Pekka Haavisto vysvetlil, že k rozhodnutiu dospeli, keď veľa ruských turistov začalo využívať Fínsko a jeho letisko Helsinki-Vantaa ako bránu do európskych dovolenkových destinácií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„To možno nie je veľmi vhodné, ak napríklad myslíme na obmedzenia vzdušného priestoru zavedené pre Rusko,“ skonštatoval.

Fínsko bolo jednou z radu západných krajín, ktoré po vypuknutí vojny vo februári uzavreli svoj vzdušný priestor pre ruské lietadlá, čo Rusom sťažilo cestu do Európy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza
Zdroj: Webnoviny.sk - Fínsko od septembra výrazne zníži počet víz pre Rusov, letisko v Helsinkách im slúžilo ako brána do Európy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.