Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  9,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu

 Webnoviny  16. august 2022  35
Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo obrany v utorok varovalo Spojené kráľovstvo, aby nerobilo plánovaný prelet prieskumného lietadla nad ruským územím. Ruské vzdušné sily podľa neho dostali rozkazy, aby zabránili vniknutiu.

Strohé vyjadrenie Moskvy prišlo v čase rastúceho napätia medzi Ruskom a Západom pre vojnu na Ukrajine.

Ministerstvo uviedlo, že Veľká Británia zaslala oznámenie o plánovanom lete prieskumného lietadla RC-135 po trase, ktorá čiastočne prechádza cez ruské územie.

„Toto konanie vnímame ako úmyselnú provokáciu,“ konštatoval rezort a okrem iného uviedol, že „všetky možné dôsledky tejto zámernej provokácie budú ležať výlučne na britskej strane“. Termín a miesto plánovaného preletu ministerstvo neposkytlo.

V pondelok ministerstvo obrany uviedlo, že vyslali stíhačku k britskému prieskumnému lietadlu RC-135, ktoré prekročilo hranicu pri myse Sviatoj Nos medzi Barentsovým a Bielym morom. Stíhačka MiG-31 podľa neho vytlačila lietadlo preč.

Viac k témam: prieskumný let
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.