Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Ruskí hackeri zaútočili na stránku jadrovej elektrárne Enerhoatom, bol najrozsiahlejší od začiatku vojny na Ukrajine

 Webnoviny  17. august 2022  110  
Ruskí hackeri zaútočili na stránku jadrovej elektrárne Enerhoatom, bol najrozsiahlejší od začiatku vojny na Ukrajine

17.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská štátna spoločnosť na výrobu jadrovej energie Enerhoatom obvinila hackerov v Rusku zo silného kybernetického útoku na jej webstránku, ktorý ju postihol v utorok na tri hodiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Útok však podľa nej výrazne neovplyvnil činnosť stránky, informuje televízia CNN. Enerhoatom na svojom konte na sociálnej sieti Facebook uviedol, že to bol najsilnejší útok na webstránku od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obvinil z neho ruskú skupinu Ľudová kyberarmáda, ktorá podľa neho využila 7,25 milióna botov na simulovanie miliónov zobrazení hlavnej stránky spoločnosti.Viac k témam: Hackerský útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí hackeri zaútočili na stránku jadrovej elektrárne Enerhoatom, bol najrozsiahlejší od začiatku vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.