Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie na Ukrajine, pomôže najmä farmárom

 Webnoviny   1. august 2023  182  
Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie na Ukrajine, pomôže najmä farmárom

1.8.2023 (SITA.sk) - Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie poľnohospodárskej pôdy na Ukrajine. Ukrajinská ministerka hospodárstva Julia Svyrydenková informovala, že zdroje pôjdu Svetovému potravinovému programu na pomoc farmárom a potravinárom obnoviť prácu v ukrajinských regiónoch najviac postihnutých vojnou. Uvádza to spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Projekt sa začal v marci a je určený na podporu malých farmárov, ktorí majú menej ako 300 hektárov pôdy, alebo rodín, ktoré si pestujú potraviny pre seba. Iniciatíva pokračuje v Charkovskej oblasti a mala by sa rozšíriť do Chersonskej a Mykolajivskej oblasti.

Počas ruskej vojny na Ukrajine sa tam obete v dôsledku výbuchov mín stali bežným javom.

V októbri sa v chorvátskom Záhrebe uskutoční konferencia o humanitárnom odmínovaní Ukrajiny. „Skúsenosti, odborné znalosti a výrobné kapacity Chorvátska sú príkladom pre mnohé iné krajiny. Mať takýchto partnerov je preto veľmi cenné,“ vyjadrila sa Svyrydenková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Farmári, Odmínovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie na Ukrajine, pomôže najmä farmárom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.