Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Zoologická záhrada v Číne popiera, že medvede sú v skutočnosti „prestrojení ľudia“

 Webnoviny   1. august 2023  95  
Zoologická záhrada v Číne popiera, že medvede sú v skutočnosti „prestrojení ľudia“

1.8.2023 (SITA.sk) - Zoologická záhrada na východe Číny popiera, že by niektoré z jej medveďov mohli byť ľudia v kostýmoch. Vyhlásenie vydala po tom, čo sa internetom šírili zábery týchto zvierat, ktoré stoja ako ľudia.

Zoo z desaťmiliónového mesta Chang-čou v pondelok na sociálnych sieťach uviedla, že medvede malajské sú síce menšie ako iné medvede a vyzerajú inak, ale sú skutočné.

O medveďoch odmietol hovoriť


Niektorí ľudia si myslia, že stojím ako človek,“ uvádzal príspevok napísaný z pohľadu medveďa. „Zdá sa, že mi veľmi dobre nerozumiete.“

Zamestnanec zoologickej záhrady, ktorý odpovedal na telefonát, odmietol hovoriť o medveďoch, ale podotkol, že na pondelok bola pre novinárov naplánovaná návšteva, aby si mohli medvede prezrieť zblízka.

Somáre ako zebry


Zoo uviedla, že medvede malajské sú veľké ako veľké psy a dosahujú výšku maximálne 1,3 metra, keď stoja na zadných nohách, v porovnaní s výškou až 2,8 metra, ktoré dosahuje medveď grizly alebo iné druhy.

V minulosti už boli iné čínske zoologické záhrady obvinené, že sa pokúšajú odfarbovať psov tak, aby vyzerali ako vlky alebo africké mačky. Niektoré údajne chceli somáre namaľovať tak, aby vyzerali ako zebry.

Viac k témam: Medveď, Zahraničie, Zoologická záhrada
Zdroj: SITA.sk - Zoologická záhrada v Číne popiera, že medvede sú v skutočnosti „prestrojení ľudia“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.