Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor Terechov

 Webnoviny  15. máj 2024  83  
Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor Terechov

15.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské mesto Charkov v súčasnosti neplánuje evakuáciu napriek novej ruskej ofenzíve v regióne. Povedal to v stredu starosta mesta Ihor Terechov, informuje web Kyiv Independent.

V Charkovskej oblasti doteraz Ukrajinci podľa regionálnych úradov evakuovali takmer 8-tisíc civilistov, hlavne z lokalít v blízkosti frontovej línie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Terechov pre ukrajinskú národnú televíziu povedal, že približne 6-tisíc z nich prišlo práve do Charkova a strechu nad hlavou im poskytli v ubytovniach.

Starosta dodal, že v Charkove je dostatok zásob pre prichádzajúcich ľudí, ale situácia v oblasti dodávok elektriny je ťažká po ruských úderoch na energetickú infraštruktúru.

Rusko 10. mája odštartovalo nové ofenzívne akcie na severe Charkovskej oblasti smerom na obec Lypci a mestečko Vovčansk, ktoré sa nachádza necelých päť kilometrov od ruských hraníc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor Terechov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.