Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov

 Webnoviny  25. júl 2023  74  
Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov

25.7.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že alokovala ďalšiu tranžu makrofinančnej pomoci Ukrajine v sume 1,5 miliardy eur. Šéfka EK Ursula von der Leyen v tejto súvislosti odsúdila ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru slúžiacu pre skladovanie a export obilia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pokračujeme v podpore Ukrajiny. Dnes sme vyplatili ďalších 1,5 miliardy eur, aby sme pomohli chodu štátu a opravám infraštruktúry,“ napísala šéfka EK na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kyjev dostal prvú tranžu makroekonomickej pomoci v januári, a to tri miliardy z plánovaných 18 miliárd eur. Prvú tranžu Ukrajina dostala bez nutnosti splniť nejaké podmienky. Avšak na základe dohody ďalších 15 miliárd je spojených s plnením záväzkov. Makrofinančnú pomoc tvoria úvery Ukrajine s priaznivými úrokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnou zmietaná Ukrajina

Viac k témam: makrofinančná pomoc, pomoc Ukrajine, Predsedníčka Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.