Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

V Chorvátsku sa rozhorel ďalší lesný požiar, pri Dubrovníku zasahuje takmer sto hasičov (video+foto)

 Webnoviny  25. júl 2023  174  
V Chorvátsku sa rozhorel ďalší lesný požiar, pri Dubrovníku zasahuje takmer sto hasičov (video+foto)

25.7.2023 (SITA.sk) - Po Grécku, Taliansku či Tunisku bojujú s lesnými požiarmi v ďalšej populárnej dovolenkovej destinácii - v Chorvátsku.

Ako referuje web news.sky.com, takmer 100 hasičov a 16 hasičských vozidiel vyslali do oblasti Dubrovníka, aby uhasili požiar rozdúchaný silným vetrom a intenzívnou horúčavou. Pri hasení plameňov pomáha i hasičská jednotka chorvátskeho letectva a jej dve špecializované lietadlá.Predpokladá sa, že v oblasti Dubrovníka sa momentálne nachádzajú desaťtisíce turistov. Jeden z miestnych obyvateľov povedal chorvátskemu denníku Dubrovacki Dnevnik, že požiar pri dedine Zavrelje sa „veľmi rýchlo rozšíril“ a zachvátil veľkú oblasť.

Spomenutá obec leží asi 12 kilometrov od Dubrovníka na polceste medzi dubrovníckym letiskom a týmto historickým mestom.Viac k témam: Lesný požiar
Zdroj: SITA.sk - V Chorvátsku sa rozhorel ďalší lesný požiar, pri Dubrovníku zasahuje takmer sto hasičov (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.