Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Na ostrove Eubója havarovalo hasičské lietadlo, pomáhalo bojovať s lesnými požiarmi (video+foto)

 Webnoviny  25. júl 2023  183  
Na ostrove Eubója havarovalo hasičské lietadlo, pomáhalo bojovať s lesnými požiarmi (video+foto)

25.7.2023 (SITA.sk) - Na gréckom ostrove Eubója v utorok havarovalo hasičské lietadlo, ktoré pomáhalo krajine bojovať s rozsiahlymi lesnými požiarmi. Haváriu lietadla zachytilo vysielanie štátnej televízie, ktoré ukázalo ako nízko letiaci stroj mizne v kaňone a neskôr odtiaľ vychádza oheň. O posádke lietadla zatiaľ nie sú žiadne informácie.

Lesné požiare v Grécku nekontrolovateľne vyčíňajú už niekoľko dní, pričom situáciu zhoršuje už tretia vlna horúčav, ktoré v častiach krajiny v utorok presiahli 40 stupňov Celzia. Úrady vyhlásili ďalšie evakuácie na ostrovoch Korfu a Eubója. Požiar na Rodose naďalej postupuje vo vnútrozemí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare v Grécku (fotografie)

„Už dvanásty deň v extrémnych podmienkach horúčav a silného vetra bojujeme nonstop na desiatkach frontov lesných požiarov... Grécka hasičská služba bojovala s viac ako 500 požiarmi - viac ako 50 za deň,“ vyjadril sa minister pre klimatickú krízu a civilnú ochranu Vassilis Kikilias.
Pomoc Grécku s hasením poskytli Turecko, Izrael, Egypt či Európska únia, ktorá vyslala 500 hasičov, 100 vozidiel a sedem lietadiel z 10 členských štátov.Viac k témam: Hasiči, Havária lietadla, Lesné požiare, Lesné požiare v Grécku, Ostrov Eubója
Zdroj: SITA.sk - Na ostrove Eubója havarovalo hasičské lietadlo, pomáhalo bojovať s lesnými požiarmi (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.