Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu

 Webnoviny  25. júl 2023  86  
Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu

25.7.2023 (SITA.sk) - Ruská vojenská delegácia sa tento týždeň v Severnej Kórei zúčastní na oslavách 70. výročia konca kórejskej vojny.

Delegáciu, ktorá bude v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) od 25. do 27. júla, povedie minister obrany Sergej Šojgu.

Vzájomné vzťahy sú dobré


Ruské ministerstvo obrany na komunikačnej platforme Telegram uviedlo, že návšteva „pomôže posilniť rusko-severokórejské vojenské väzby a bude dôležitou etapou rozvoja spolupráce medzi oboma krajinami“. Informuje o tom spravodajský portál Politico.

Politico pripomína, že rusko-severokórejské vzťahy zostávajú dobré aj počas vojny na Ukrajine, ktorá v značnej miere izolovala Rusko vo svetovej komunite.

Chýbať nebudú ani Číňania


Vlani Rusko od KĽDR kúpilo milióny delostreleckých granátov a rakiet. Západné sankcie narušili schopnosť Ruska nakupovať zbrane a elektroniku, v dôsledku čoho sa Moskva obrátila na Severnú Kóreu a Irán.

Na oslavy výročia pošle delegáciu do Pchjongjangu aj Čína. Je to prvá uznaná cesta odkedy KĽDR uzavrela svoje hranice pre pandémiu COVID-19.

Viac k témam: Kórejská vojna, Oslavy
Zdroj: SITA.sk - Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.