Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

 Webnoviny  19. september 2023  175  
Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

19.9.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Grant Shapps v utorok sľúbil Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo. Vyjadril sa takto na záver stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineShapps konštatoval, že britská pomoc umožní Ukrajine „brániť sa pred ruskou nevyprovokovanou inváziou a opäť získať nelegálne okupované územia". Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


Podľa ministerstva obrany Veľkej Británie Londýn doteraz Ukrajine poslal viac ako 12-tisíc protitankových zbraní, 300-tisíc kusov delostreleckej munície, tisíce rakiet protivzdušnej obrany a samohybné delostrelecké systémy.Viac k témam: Britský minister obrany, okupované územia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.