Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

 Webnoviny  Utorok, 21:03  57  
Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

19.9.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Grant Shapps v utorok sľúbil Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo. Vyjadril sa takto na záver stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineShapps konštatoval, že britská pomoc umožní Ukrajine „brániť sa pred ruskou nevyprovokovanou inváziou a opäť získať nelegálne okupované územia". Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


Podľa ministerstva obrany Veľkej Británie Londýn doteraz Ukrajine poslal viac ako 12-tisíc protitankových zbraní, 300-tisíc kusov delostreleckej munície, tisíce rakiet protivzdušnej obrany a samohybné delostrelecké systémy.Viac k témam: Britský minister obrany, okupované územia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.