Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Maďarsko bude vyrábať bojové drony, v Zalaegerszegu otvorili novú továreň
18.8.2023 (SITA.sk) - Maďarsko podpísalo dohodu o výrobe bojových bezpilotných lietadiel v spolupráci s izraelskými a nemeckými spoločnosťami.
Ako v piatok povedal maďarský premiér Viktor Orbán, učinilo tak v rámci úsilia o rast a modernizáciu svojho vojenského a obranného priemyslu.
Počas slávnostného otvorenia novej továrne na bojové vozidlá v Zalaegerszegu na juhozápade Maďarska Orbán uviedol, že bezpilotné lietadlá budú vyrábať v spolupráci s izraelskou spoločnosťou UVision a s nemeckým partnerom, ktorého nešpecifikoval.
Maďarská vláda má v továrni v Zalaegerszegu 49-percentný podiel. Väčšinovým vlastníkom fabriky je nemecká zbrojárska firma Rheinmetall.
Viac k témam: bezpilotné lietadlá, bojové drony
Zdroj: SITA.sk - Maďarsko bude vyrábať bojové drony, v Zalaegerszegu otvorili novú továreň © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“