Štvrtok, 7. júl 2022
Prevažne slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Banka Goldman Sachs zhoršila prognózu rastu ekonomiky Číny, niektoré fabriky zostali bez elektriny

 Webnoviny  28. september 2021  95
Banka Goldman Sachs zhoršila prognózu rastu ekonomiky Číny, niektoré fabriky zostali bez elektriny

28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Americká spoločnosť Goldman Sachs ako ďalšia z bankových gigantov zredukovala svoju prognózu ekonomického rastu Číny.

Nedostatočné dodávky energií v dôsledku snahy o ochranu životného prostredia a rastúcich cien totiž spôsobili, že niektoré závody zostali bez elektriny. Informuje o tom portál bbc.com.

Banka odhaduje, že sa to dotklo až 44 percent čínskej priemyselnej aktivity. Goldman Sachs preto teraz predpovedá, že druhá najväčšia ekonomika na svete v tomto roku vzrastie o 7,8 percenta. Pôvodne prognózovala, že jej rast bude na úrovni 8,2 percenta.

Japonský finančný gigant Nomura, americká investičná banka Morgan Stanley a spoločnosť China International Capital Corporation tiež buď zhoršili prognózy rastu čínskeho hospodárstva alebo upozornili, že ekonomický rast krajiny bude nižší v dôsledku narušenia dodávok elektriny.

Viac k témam: ekonomický rast, hospodársky rast
Zdroj: Webnoviny.sk - Banka Goldman Sachs zhoršila prognózu rastu ekonomiky Číny, niektoré fabriky zostali bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.