Piatok, 5. jún 2020
Jasno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov

 Webnoviny  22. apríl 2019  60
Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) - V Národnom parku Virunga v Konžskej demokratickej republike odfotografovali dve gorily, ako pózujú na selfie s rangermi, ktorí ich zachránili, keď boli ešte mláďatká. Fotografia vznikla v gorilom sirotinci, kde vyrastali po tom, ako im pytliaci zabili rodičov.

Matky oboch sirôt zabili v júli 2007


Zástupca riaditeľa parku Innocent Mburanumwe pre BBC Newsday vysvetlil, že ľudoopy sa naučili imitovať svojich opatrovateľov, ktorí sa o ne starali, odkedy ich našli. Gorily ich podľa neho vnímajú ako svojich rodičov.

Matky oboch sirôt zabili v júli 2007, keď mali mláďatá len dva a štyri mesiace. Krátko potom ich našli a vzali do rezervácie Senkwekwe vo Virunge, kde odvtedy žijú.

Gorily vyrástli s rangermi


Keďže gorily vyrástli s rangermi, ktorí ich zachránili, "imitujú ľudí" - napríklad stoja na dvoch nohách, doplnil Mburanumwe.

"Normálne" sa to však podľa neho nedeje. "Veľmi ma prekvapilo, keď som to videl... Je to veľmi zábavné. Je veľmi zvláštne vidieť, ako dokáže gorila imitovať ľudí a postaviť sa," doplnil.

Viac k témam: Gorila, selfie
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.