Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  27,2 °C
Mimoriadne správy

Austrálsky bezdomovec smútil za potkanom, pomohli mu dobrí ľudia a policajti

 Webnoviny  21. apríl 2019  56
Austrálsky bezdomovec smútil za potkanom, pomohli mu dobrí ľudia a policajti

BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) - Austrálski policajti pomohli miestnemu bezdomovcovi nájsť jeho strateného potkana.

Päťdesiatdeväťročný Chris je v Sydney známou tvárou a jeho zvieracia kamarátka Lucy zvyčajne leží schúlená v škatuli pred ním. Pred pár dňami však zmizla, keď si odskočil na toaletu.

Spustila sa lavína podpory


Keď sa Lucy stratila zo škatule na mlieko, kde ju Chris nechal, predpokladal, že ju niekto ukradol. V zúfalej snahe nájsť ju, vyvesil na škatuľu odkaz, v ktorom sa pýtal okoloidúcich, či ju nevideli.

To spustilo lavínu podpory zo strany verejnosti, ktorá prostredníctvom sociálnych sietí zdieľala fotografie dvojice, dúfajúc, že niekto videl osobu, ktorá Lucy vzala. Výzvu zverejnila aj polícia.

Potkana prichýlila žena


"Istá žena, ktorá išla okolo, si myslela, že Lucy je opustená, tak ju vzala k sebe domov a starala sa o ňu," uviedli policajti po nájdení strateného potkana.

"Áno, to je ona! Je na jedno oko slepá. Pamätá si ma!" reagoval Chris, keď sa ho strážnici pýtali, či je to správne zviera. Policajtom zároveň poďakoval za snahu a ospravedlnil sa im za spôsobené nepríjemnosti.Viac k témam: bezdomovec, polícia, potkan
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky bezdomovec smútil za potkanom, pomohli mu dobrí ľudia a policajti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.