Pondelok, 16. jún 2025
Mimoriadne správy

V pražskej zoologickej záhrade sa po štvrťstoročí narodilo mláďa lemura

 Webnoviny  21. apríl 2019  497  
V pražskej zoologickej záhrade sa po štvrťstoročí narodilo mláďa lemura

PRAHA 21. apríla (WebNoviny.sk) - Pražská zoologická záhrada hlási nový prírastok. Na svet tam prišlo mláďa lemura kata, prvé po štvrťstoročí.

Podľa informácií Zoo Praha sa malému lemurovi aj jeho matke zatiaľ darí dobre.

Lemur kata patrí medzi primáty a jeho chov v Prahe obnovili v roku 2016. Vtedy priviezla zoologická záhrada z Francúzska samicu Anku, ktorá v utorok porodila svoje prvé mláďa.

Posledné mláďa lemura sa v Prahe narodilo v marci 1994. Otcom mláďaťa je päťročný samec Tali, ktorý sa narodil v Bratislave, uviedol v sobotu český portál Novinky.cz.

Viac k témam: lemur, Zoo
Zdroj: Webnoviny.sk - V pražskej zoologickej záhrade sa po štvrťstoročí narodilo mláďa lemura © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.