Štvrtok, 21. január 2021
Zamračené  1,8 °C
Mimoriadne správy

Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomoci

 Webnoviny   8. september 2020  103
Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomoci

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pri pobreží austrálskeho mesta Gold Coast v utorok žralok napadol surfistu a spôsobil mu ťažké zranenia, ktorým zakrátko podľahol. Na známej pláži Greenmount vytiahli 50-ročného muža na breh ďalší surfisti. Spoločne s plavčíkmi sa mu snažili poskytnúť prvú pomoc, no o niekoľko minút skonal.

Smrť surfistu v Gold Coast je iba druhá po útoku žraloka od roku 1962, keď na 85 mestských plážach nastražili proti žralokom siete a pasce. Expertíza spred troch rokov však poukázala na to, že spomenuté siete v štáte Queensland spôsobujú viac škody ako úžitku.

Návštevníkom pláží údajne poskytujú falošný pocit bezpečia a okrem toho zabíjajú chránené morské druhy vrátane veľrýb a korytnačiek, ktoré v sieťach uviaznu.

Viac k témam: smrť, útok žraloka
Zdroj: Webnoviny.sk - Žralok napadol v Austrálii surfistu, muž zomrel i napriek okamžitej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.