Utorok, 24. november 2020
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Slovensko má na Cypre vyše 200 vojakov, na ostrove pomáhajú udržiavať vojenskú rovnováhu

 Webnoviny   8. september 2020  75
Slovensko má na Cypre vyše 200 vojakov, na ostrove pomáhajú udržiavať vojenskú rovnováhu

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - V rámci mierovej misie Unficyp na stredomorskom ostrove Cyprus v súčasnosti pôsobí celkovo 241 slovenských profesionálnych vojakov.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, na stretnutí s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Cyperskej republiky Nicosom P. Nicolaouom to skonštatoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Doplnil, že úlohou vojakov, ktorí sú v rámci misií na ostrove prítomní 19 rokov, je zabezpečiť integritu nárazníkového pásma a udržanie vojenskej rovnováhy na rozdelenom ostrove.

Naď zároveň vyzdvihol vzájomnú spoluprácu SR a Cypru aj počas pandémie COVID-19. „Prostredníctvom Vzdušných síl Ozbrojených síl SR sme napríklad zabezpečovali prevoz občanov v rámci repatriácií na Slovensko aj Cyprus,“ povedal. Šéf rezortu obrany v utorok 8. septembra tiež rokoval s veľvyslancom Kazašskej republiky Romanom Vasilenkom.

Viac k témam: Mierová misia UNFICYP, Ozbrojené sily SR, slovenskí vojaci, vzdušné sily
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko má na Cypre vyše 200 vojakov, na ostrove pomáhajú udržiavať vojenskú rovnováhu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.