Streda, 12. august 2020
Jasno  16,7 °C
Mimoriadne správy

Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto)

 Webnoviny  13. január 2020  38
Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto)

13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Známu sochu Malej morskej víly v Kodani niekto v pondelok skoro ráno posprejoval. Tri červené riadky na kamennom podstavci hlásajú odkaz "Osloboďte Hongkong". Hneď vedľa je rovnaký text napísaný menším bielym písmom.

Polícia hneď po nahlásení prípadu začala pátrať po stopách v okolí za pomoci bateriek a policajných psov. Prípad vyšetruje ako vandalizmus. Zatiaľ nikoho nezatkla.

Známa bronzová socha víly z rovnomennej rozprávky Hansa Christiana Andersena sedí na kameni na začiatku kodanského prístavu od roku 1913. Odvtedy sa už mnohokrát stala terčom vandalov. Tí ju zhodili z podstavca, natreli farbou alebo tiež pripravili o hlavu.

Viac k témam: vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.