Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto)
13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Známu sochu Malej morskej víly v Kodani niekto v pondelok skoro ráno posprejoval. Tri červené riadky na kamennom podstavci hlásajú odkaz "Osloboďte Hongkong". Hneď vedľa je rovnaký text napísaný menším bielym písmom.
Polícia hneď po nahlásení prípadu začala pátrať po stopách v okolí za pomoci bateriek a policajných psov. Prípad vyšetruje ako vandalizmus. Zatiaľ nikoho nezatkla.
Známa bronzová socha víly z rovnomennej rozprávky Hansa Christiana Andersena sedí na kameni na začiatku kodanského prístavu od roku 1913. Odvtedy sa už mnohokrát stala terčom vandalov. Tí ju zhodili z podstavca, natreli farbou alebo tiež pripravili o hlavu.
Viac k témam: vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Známa socha Malej morskej víly sa stala terčom vandalov, červenou farbou napísali odkaz (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Muž počas letu napadol letušku aj policajtov, jednému z nich zlomil štyri rebrá
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne