Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto)

 Webnoviny  13. január 2020  43
Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto)

13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Centrom Štokholmu otriasol v pondelok pred úsvitom silný výbuch, ktorý spôsobil škody na budovách a zaparkovaných autách, nevyžiadal si však obete. Oznámila to švédska polícia s tým, že explóziu spôsobili výbušniny, terorizmus však vylúčila.

Výbuch nastal pred vstupom do budovy so sídlom firmy i viacerými bytmi a vyžiadal si evakuáciu obyvateľov. Počuť ho bolo do vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Štokholmský policajný šéf Erik Widstrand uviedol, že “bol jedným z najsilnejších, aké v regióne zaznamenali". Dodal, že terorizmus nepredpokladajú a nikoho zatiaľ nezatkli.

Vo Švédsku zaregistrovali v posledných rokoch mnohé výbuchy a streľby súvisiace so znepriatelenými gangmi. Predpokladá sa, že s nimi môže súvisieť aj pondelková explózia.

Viac k témam: švédska polícia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.