Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Žiadna elektrina, jedlo ani palivo. Gallant nariadil úplné obliehanie Pásma Gazy (video+foto)

 Webnoviny   9. október 2023  73  
Žiadna elektrina, jedlo ani palivo. Gallant nariadil úplné obliehanie Pásma Gazy (video+foto)

9.10.2023 (SITA.sk) -


Izraelské ozbrojené sily získali kontrolu nad všetkými obcami pri hranici Izraela s Pásmom Gazy. Oznámil to hovorca izraelských síl Daniel Hagari.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Odohrávajú sa však ojedinelé strety s aktívnymi palestínskymi ozbrojencami. Izraelská armáda predtým informovala, že na izraelskom území sa bojuje na siedmich alebo ôsmich miestach. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Izraelský minister obrany Joav Gallant medzičasom oznámil, že nariadil „úplné obliehanie“ Pásma Gazy. „Žiadna elektrina, žiadne jedlo, žiadne palivo," povedal. Izrael kontroluje vzdušný priestor nad Pásmom Gazy aj jeho pobrežie a obmedzuje, kto a aký tovar má povolený vstup a výstup cez jeho hraničné priechody. Podobne Egypt kontroluje, kto prechádza cez jeho hranice s Gazou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Palestínske hnutie Hamas v sobotu spustilo rozsiahly útok na Izrael, ktorý naň reaguje tvrdými odvetnými krokmi. Akcia Hamasu si vyžiadala dovedna viac ako tisíc mŕtvych a tisícky zranených na oboch stranách.Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Žiadna elektrina, jedlo ani palivo. Gallant nariadil úplné obliehanie Pásma Gazy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.