Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko pozastaví rozvojovú pomoc palestínskym územiam, podľa Schallenberga „zmrazia“ takmer 19 miliónov eur

 Webnoviny   9. október 2023  81  
Rakúsko pozastaví rozvojovú pomoc palestínskym územiam, podľa Schallenberga „zmrazia“ takmer 19 miliónov eur

9.10.2023 (SITA.sk) - Rakúsko v reakcii na útoky palestínskeho militantného hnutia Hamas na Izrael pozastaví poskytovanie rozvojovej pomoci palestínskym oblastiam. Povedal to v pondelok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg.

Všetky platby pre rozvojovú pomoc budú „zatiaľ zmrazené," povedal minister pre rozhlasovú stanicu Österreich 1. Zmrazených bude podľa jeho slov približne 19 miliónov eur. Schallenberg tiež uviedol, že si predvolá iránskeho veľvyslanca na rakúske ministerstvo zahraničných vecí, aby sa sťažoval na „odpudzujúce reakcie" jeho krajiny na útok Hamasu.

Nemecká ministerka pre rozvoj Svenja Schulzeová v nedeľu tiež uviedla, že jej krajina prehodnotí svoju finančnú pomoc pre palestínske územia. Jej ministerstvo vyčíslilo v súčasnosti prisľúbenú sumu na 250 miliónov eur, ale uviedlo, že momentálne sa nevyplácajú žiadne platby.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Hamas, Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rakúsko pozastaví rozvojovú pomoc palestínskym územiam, podľa Schallenberga „zmrazia“ takmer 19 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.