Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Pre Slovákov do Izraela poletí v stredu vládny špeciál

 Webnoviny   9. október 2023  194  
Pre Slovákov do Izraela poletí v stredu vládny špeciál

9.10.2023 (SITA.sk) - Pre slovenských občanov, ktorí sa nachádzajú v Izraeli, poletí v stredu 11. októbra v skorých ranných hodinách vládny špeciál. Informovalo o tom ministerstvo vnútra.

Letecký útvar Ministerstva vnútra SR zabezpečí repatriačný let pre slovenských občanov nachádzajúcich sa v Izraeli z dôvodu zhoršenej bezpečnostnej situácie v tejto krajine,“ uviedol rezort s tým, že viaceré letecké spoločnosti zrušili množstvo plánovaných letov z Izraela a občania SR tak majú problém dostať sa bezpečne domov. Rezort preto pre slovenských občanov vyšle Airbus A319 s kapacitou 89 miest.


Palestínske hnutie Hamas v sobotu 7. októbra spustilo rozsiahly útok na Izrael, ktorý naň reaguje tvrdými odvetnými krokmi. Akcia Hamasu si vyžiadala dovedna viac ako tisíc mŕtvych a tisícky zranených na oboch stranách.Viac k témam: Hamas, Izraelsko-palestínsky konflikt, Repatriácia, Útok Hamasu na Izrael, Vládny špeciál
Zdroj: SITA.sk - Pre Slovákov do Izraela poletí v stredu vládny špeciál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.