Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj: Svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme

 Webnoviny  24. december 2022  33
Zelenskyj: Svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme

24.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský útok na centrum ukrajinského mesta Cherson si v sobotu vyžiadal civilné obete. Prokuratúra Chersonskej oblasti uviedla, že najmenej osem ľudí zomrelo a ďalších 17 civilistov utrpelo zranenia.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGubernátor Chersonskej oblasti Jaroslav Januševyč zase oznámil, že najmenej sedem ľudí zomrelo a 58 obyvateľov, je zranených, z toho 18 vážne. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent. Prezident Volodymyr Zelenskyj útok na Cherson odsúdil s tým, že je to teror a „zabíjanie pre zastrašovanie a potešenie".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na mieste útoku podľa Zelenského neboli žiadne vojenské zariadenia. „Toto nie je vojna, podľa definovaných pravidiel," vyjadril sa tiež ukrajinský líder a vyhlásil, že „svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme".

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.