Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte väčšiu, povedal Zelenskyj vo vianočnom príhovore (video)

 Webnoviny  25. december 2022  95  
Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte väčšiu, povedal Zelenskyj vo vianočnom príhovore (video)

25.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa aj na Štedrý deň prihovoril Ukrajincom, pričom zdôraznil dôležitosť jednoty a vzdorovitosti voči ruskej agresii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte vyššiu, prízvukoval ukrajinský líder vo vianočnom želaní, ktoré zverejnil 10 mesiacov od začiatku vojny na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál denníka The Guardian.

„Aj v úplnej tme sa nájdeme, aby sme sa silno objali. A ak nie je teplo, budeme sa dlho objímať, aby sme sa zahriali. Budeme sa usmievať a budeme šťastní, tak ako vždy. Je tu však jeden rozdiel. Nebudeme čakať na zázrak, keďže si ho vytvárame sami," povedal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Odkazujúc na ruské útoky na nedávno oslobodené mesto Cherson, ktoré v sobotu zabili 10 ľudí, Zelenskyj označil Rusko za „teroristickú krajinu". „Svet musí vidieť a pochopiť, proti akému absolútnemu zlu bojujeme," povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Sloboda má vysokú cenu, ale otroctvo ešte väčšiu, povedal Zelenskyj vo vianočnom príhovore (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.