Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj označil Putina za nacistu po tom, čo Rusi v noci vypustili viac ako 50 rakiet a 20 dronov

 Webnoviny   8. máj 2024  138  
Zelenskyj označil Putina za nacistu po tom, čo Rusi v noci vypustili viac ako 50 rakiet a 20 dronov

8.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo vyhlásení k ruskému útoku z noci na stredu povedal, že takýto zločin v Deň víťazstva nad fašizmom v druhej svetovej vojne dokáže spáchať iba nacista.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePoznamenal, že Rusko s cieľom zaútočiť na Ukrajinu vypálilo viac ako 50 rakiet a vypustilo viac ako 20 útočných bezpilotných lietadiel Šáhid.

„Na pamiatku víťazstva nad fašizmom v druhej svetovej vojne nacistický Putin spustil masívny raketový útok na Ukrajinu. Viac ako 50 rakiet a 20 bezpilotných lietadiel Šáhid zacielilo na infraštruktúru vo Ľvivskej, Vinnyckej, Kyjevskej, Poltavskej, Kirovohradskej, Zaporižžskej a Ivano-Frankivskej oblasti. Celý svet musí pochopiť, kto je kto. Svet nesmie dať šancu novému nacizmu,“ skonštatoval Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Deň víťazstva nad fašizmom, drony Šáhid, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj označil Putina za nacistu po tom, čo Rusi v noci vypustili viac ako 50 rakiet a 20 dronov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.